پچ کورد فیبر نوری

پچ کورد فیبر نوری

پچ کورد فیبر نوری

یک نوع کابل فیبر نوری است که برای اتصال دستگاه‌های فیبر نوری به یکدیگر استفاده می‌شود. این کابل‌ها از دو سر پچ (یا همان کانکتور) برخوردار هستند که به دستگاه‌ها و پچ پنل‌های فیبر نوری متصل می‌شوند.

شرکت آراسیستم مبتکران در تامین انواع پچ کورد فیبر نوری برای راه اندازی شبکه  آماد همکاری با شرکته ها و سازمانها می باشد.

برای دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

پچ کوردهای فیبر نوری بر اساس نوع سر پچ و همچنین رنگ و سرعت طبقه‌بندی می‌شوند. انواع مختلف سر پچ شامل LC، SC، ST و MTP می‌باشند.

هر یک از این انواع سر پچ برای استفاده در شرایط خاصی طراحی شده‌اند و ویژگی‌های منحصر به فردی دارند.

همچنین، پچ کوردهای فیبر نوری بر اساس رنگ و سرعت نیز متفاوت هستند.

برخی از رنگ‌های معمول برای پچ کوردهای فیبر نوری شامل آبی (برای اتصالات تک راهه)، نارنجی (برای اتصالات چند راهه) و سبز (برای اتصالات مستقیم) می‌باشد. همچنین، سرعت انتقال داده‌ها نیز بر اساس استانداردهای مختلف تعیین می‌شود، به طور معمول این سرعت‌ها شامل 1Gbps، 10Gbps و 40/100Gbps می‌باشد.

به طور کلی، پچ کوردهای فیبر نوری بر اساس نوع سر پچ، رنگ و سرعت طبقه‌بندی می‌شوند تا بتوانند بهترین عملکرد را در شبکه‌های فیبر نوری ارائه دهند.

پچ کورد سینگل مد (Single Mode) یک نوع کابل فیبر نوری است که برای انتقال داده‌ها در فواصل بزرگ و با سرعت بالا استفاده می‌شود.

این نوع پچ کورد از یک رشته فیبر نوری تک مد استفاده می‌کند که نور را در یک مسیر مستقیم و تنها انتقال می‌دهد. این نوع پچ کورد برای اتصالاتی که نیاز به انتقال داده‌های بزرگ و با سرعت بالا دارند، مانند شبکه‌های داده و اینترنت، مناسب است.

پچ کورد مالتی مد (Multimode) همچنین یک نوع کابل فیبر نوری است که برای انتقال داده‌ها در فواصل کوتاه و با سرعت کمتر استفاده می‌شود.

این نوع پچ کورد از چندین رشته فیبر نوری یا حالت‌های چندگانه برای انتقال نور استفاده می‌کند. این نوع پچ کورد برای اتصالاتی که نیاز به انتقال داده‌های کمتر و در فواصل کوتاه‌تر دارند، مانند شبکه‌های LAN و صوت و تصویر، مناسب است.

به طور کلی، انتخاب بین پچ کورد سینگل مد و مالتی مد بستگی به نوع و محل استفاده، فاصله انتقال داده و سرعت مورد نیاز دارد.

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *