دستگاه NVR

سیستم DVR یا Digital Video Recorder یک دستگاه ضبط تصاویر و ویدیوهای دوربین‌های مداربسته است که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به دوربین‌ها متصل می‌شود. این سیستم‌ها از تکنولوژی آنالوگ برای ضبط و ذخیره تصاویر و ویدیوها استفاده می‌کنند و معمولاً از کابل‌های COAX برای اتصال به دوربین‌ها استفاده می‌کنند.

DVR ها دارای ورودی‌های مختلف برای اتصال به دوربین‌ها، ورودی‌های صدا برای ضبط صدا، ورودی‌های تصویر برای اتصال به تلویزیون یا مانیتور، ورودی‌های شبکه برای اتصال به شبکه‌های LAN یا WAN، ورودی‌های USB برای اتصال به دستگاه‌های ذخیره‌سازی خارجی و خروجی‌های مختلف برای انتقال تصاویر و ویدیوها به دستگاه‌های دیگر مانند تلویزیون یا مانیتور را دارند.

این سیستم‌ها قابلیت ضبط و ذخیره تصاویر و ویدیوها با کیفیت بالا را دارند و از قابلیت‌های پخش زنده و پخش مجدد تصاویر و ویدیوها، ضبط زمانبندی شده، ضبط با رزولوشن بالا، ضبط با فشرده‌سازی تصویر، قابلیت پشتیبان‌گیری از اطلاعات، قابلیت اتصال به اینترنت برای دسترسی از راه دور، قابلیت اعلام هشدار در صورت شناسایی حرکت و… برخوردار هستند.

اما با پیشرفت تکنولوژی، سیستم‌های NVR یا Network Video Recorder نسخه پیشرفته‌تر DVR ها هستند که از تکنولوژی شبکه برای ضبط و ذخیره تصاویر و ویدیوها استفاده می‌کنند. این سیستم‌ها به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به دوربین‌های مداربسته متصل می‌شوند و از شبکه‌های LAN یا WAN برای انتقال داده‌ها به سرور یا ذخیره‌ساز استفاده می‌کنند.

NVR ها دارای قابلیت‌های پیشرفته‌تری نسبت به DVR ها هستند، از جمله قابلیت ضبط با رزولوشن بالا، قابلیت پشتیبان‌گیری از اطلاعات در فضای ابری، قابلیت پخش زنده و پخش مجدد تصاویر و ویدیوها، قابلیت اعلام هشدار در صورت شناسایی حرکت، قابلیت تشخیص چهره و…

در نهایت، همانطور که اشاره شد، با پیشرفت تکنولوژی، سیستم‌های NVR به عنوان نسخه پیشرفته‌تر DVR ها با قابلیت‌های پیشرفته‌تر عرضه شده‌اند که به کاربران امکان نظارت و ضبط تصاویر با کیفیت بالا را فراهم می‌کنند.

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *