اجرای پروژه passive  شبکه و تلفن ساختمان کارگزاران (زیمنس سابق) در سال 1391-92 توسط شرکت آراسیستم مبتکران  به مدیریت اقای نجفی اغاز شد.

(( لازم به ذکر است که بخاطر استیجاری بودن ساختمان ،تلاش شده است که طراحی passive  انجام شده تا حدودی کم هزینه تر اجرا شود و همچنین بدلیل کمبود زمان اجرا بخاطر جابجایی سریع کارگزاران از ساختمان بورس کالا می بایست کلیه اجرائیات بصورت شبانه روزی و بی وقفه انجام میشد تا حدی که این شرکت  فعالیت 4 ماهه را ظرف مدت 40 روز به اتمام رسانید. ))

 

کارگزاران مستقر در ساختمان مذکور عبارتند از :

 1. شرکت کارگزاری آبان
 2. شرکت کارگزاری بورس ابراز
 3. شرکت کارگزاری اردیبهشت ایرانیان
 4. شرکت کارگزاری بانک صادرات
 5. شرکت کارگزاری بانک صنعت ومعدن
 6. شرکت کارگزاری بانک کشاورزی
 7. شرکت کارگزاری بانک ملی ایران
 8. شرکت کارگزاری بهپرور
 9. شرکت کارگزاری توازن
 10. شرکت کارگزاری حافظ
 11. شرکت کارگزاری خبرگان سهام
 12. شرکت کارگزاری خوشه چین
 13. شرکت کارگزاری رضوی
 14. شرکت کارگزاری سپهرباستان
 15. شرکت کارگزاری ستاره جنوب
 16. شرکت کارگزاری سرمایه و دانش
 17. شرکت کارگزاری سهم آشنا
 18. شرکت کارگزاری فارابی
 19. شرکت کارگزاری کالای خاورمیانه
 20. شرکت کارگزاری مبین سرمایه
 21. شرکت کارگزاری مفید
 22. شرکت کارگزاری نهایت نگر
 23. شرکت کارگزاری کالای سپهر
 24. شرکت کارگزاری افتاب درخشان

 

مسیرهای اجرایی برای کابل کشی شبکه و تلفن

 1. مسیرهای دیواری با ترانک PKS 100*50 اجرا شده است.
 2. در مسیر عبور کابلها از رایزرهای تاسیساتی بدلیل امنیت عبور کابلها ، از لوله های فلکسیبل با سایزهای متفاوت استفاده شده است.
 3. کلیه سوراخکاریهای سقفی و دیواری که مسیر عبور کابلهاست لوله گذاری شده است.

Plan اجرایی شبکه

 1. ساختمان کارگزاران متشکل از شرکتهای کارگزاری متعددی بوده که بدلیل امنیت شبکه اجرایی در هر واحد کارگزاری یک دستگاه رک دیواری 9 یونیت نصب شده است که کلیه کابل کشی های شبکه و تلفن هر شرکت کارگزار از رک نصب شده در واحد مدیریت میشود.
 2. داخل هر رک نصب شده در واحد های مذکور یک دستگاه switch 2960 cisco یا switch Delink به علاوه patch panel وatch panel siscoواحد هی کارگزاری دیواری 9 یونیت نصب شده است که کلیه کابل کشیهای شبکه و تلفن هر واح را مدیریت میکند و cable management نصب و سوئیچ ان راه اندازی شده است.
 3. بستر شبکه دفاتر کارگزاریهای مذکور با دو کابل Up Link به  اتاق سرور و برای ارتباط با بورس کالا و یا  اینترنت متصل شده اند.
 4. تمامی کابل کشی های برق , شبکه, تلفن وکلیه اجراییات زیر ساخت passive از قبیل سربندیها , ترمینیتها و…. توسط این شرکت به اجرا رسیده است.
 5. در برخی از دفاتر Router MPLS مربوط به ارتباط کارگزار با بورس کالا و یا ارتباط با بورس اوراق نصب و راه اندازی شده است.
 6. در برخی کارگزاریها بنا به درخواست کارگزار دستگاه UPS نیز راه اندازی شده است.
 7. انتقال خطوط تلفن قبلی کارگزاران ( مربوط به دفاتر قبلی کارگزاری ) از ساختمان بورس کالا به ساختمان کارگزاران و تحویل خطوط تلفن شهری به دفاتر شرکتهای کارگزاری
 8. نصب دستگاه سانترال programing و راه اندازی خطوط شهری و داخلی و … برای کلیه دفاتر کارگزاریها

 

توضیحات

مقدار تقریبی کابل های استفاده شده در پروژه ساختمان کارگزاران به شرح زیر است:

 1. کابل شبکهCat 6 15000 متر
 2. کابل تلفن 20 زوج 5000 متر ( زمینی)
 3. کابل تلفن 10 زوج 3500 متر (زمینی)
 4. کابل تلفن 20 زوج ( out dour) 5000 متر ( برای انتقال خطوط قبلی کارگزاران که از ساختمان بورس کالا به ساختمان کارگزاران استفاده شد )

 

پشتیبانی کلیه اجرائیات شبکه و تلفن در ساختمان کارگزاران ، که متشکل از 23 شرکت کارگزار میباشد ، پس از اجرا و راه اندازی کامل، به عهده این شرکت بوده و شرکت آراسیستم مبتکران در خصوص بی عیب بودن بستر شبکه و تلفن و برق اجرا شده از هیچ کوششی فرو گذار نخواهد بود.