درباره سیستم مه ساز امنیتی در پیشگیری از سرقت چه می دانید

با افزايش مشكلات اقتصادی، متاسفانه آمار ناامنی و سرقت های مسلحانه نسبت به گذشته افزايش يافته است. نصب سيستم های امنيتی جديد با قابليت توليد مه يكی از راهكارهای موثر برای پيشگيری و مقابله با انواع سرقت در اماكن حساس به لحاظ امنيت است. بهتر است برای ارتقاء امنيت خود پيش از وقوع هرگونه حادثه ناگوار وارد عمل شويم و از دستگاه مه ساز ضد سرقت برای پیشگیری از وقوع حادثه استفاده کنیم.

معمولا همه‌ اصناف دوربین مداربسته، آلارم، آژیر و سیستم های اطلاع رسانی را دارند، اما از نظر فنی این سیستم ها، سیستم ثبت وقایع هستند و  نه دستگاه پیشگیری از سرقت (مه ساز)، سارق اطلاع دارد  که پلیس برای رساندن  نیروهای خود،  نیاز به زمان 5 تا 7 دقیقه‌ای دارد . پس زمان سرقت خود را زیر یک دقیقه برنامه ریزی می‌کند. در این میان دستگاه مه ساز می‌تواند اشیای گرانقیمت مجموعه و یا سازمان را از دید دزدان و سارقان در حین وقوع اتفاق پنهان کند.

سیستم ضد سرقت مه ساز این قدرت و توانایی را به افراد می‌دهد که یک دقیقه زمان سرقت را نیز مدیریت کند و در ظرف کمتر از 10 ثانیه دارایی‌هایتان از دید سارق محو شود، یعنی با خروج مه غلیظ با ماندگاری 45 دقیقه‌ای همه جا پر از مه می‌شود و هیچ چیزی قابل دیدن نیست. پس بنابراین  سارق مجبور به ترک محل سرقت می‌شود.

کاربرد دستگاه مه ساز اعلام سرقت

دستگاه مه ساز اعلام سرقت دستگاهی است که می توان آن را به صورت مکمل با سایر تجهیزات دیگر مانند انواع چشم گیر دزدگیر، آژیر دزدگیر، تلفن کننده‌های ثابت یا سیم کارتی، بلندگوهای بیرونی و سایر متعلقات به پنل مرکزی متصل تا با فرمان دستگاه مرکزی دزدگیر فعال شود.

دستگاه مه ساز چگونه کار می کند؟

مه ساز یا دودساز با تولید یک مه غلیظ شبیه به دود سفید رنگ در فضای کار شده، دید سارق را عملا کور کند و مانع از تحرک به موقع برای انجام افکار پلید گردد. چه بسا با عکس العمل سریع می توان او را به دام انداخت.